WSPÓŁPRACOWNICY

MATEUSZ FRANKE

COUNSEL, RADCA PRAWNY

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz Szkoły Prawa Niemieckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011) i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, gdzie ukończył aplikację radcowską (2012-2014). Egzamin radcowski zdał z wyróżnieniem i uzyskał wpis na listę radców prawnych (2015).

Jest specjalistą i doświadczonym praktykiem w obszarze prawa e-commerce, marketingu i reklamy, ochrony danych osobowych, nowych technologii, gier hazardowych oraz podatkowych aspektów marketingu i promocji. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywa od 2010 r. w renomowanych kancelariach zajmujących się prawem własności intelektualnej, marketingu i reklamy, nowych technologii. Prawnik rekomendowany w rankingu The Legal 500 w obszarze Commercial, Corporate & M&A dla Polski (2021 oraz 2022).

Doradzał wiodącym przedsiębiorcom z różnych branż (m.in. sieci handlowe, convenience stores, producenci towarów sensytywnych, platformy handlu elektronicznego, sektor finansowy, agencje marketingowe) w skomplikowanych, nowatorskich projektach związanych z e-commerce, ochroną danych osobowych, paperless, nowymi technologiami i ochroną konsumentów. Prowadził kompleksową obsługę prawną setek akcji promocyjnych – w tym ogólnopolskich konkursów, loterii i programów lojalnościowych realizowanych przez przedsiębiorców z różnych sektorów rynku (FMCG, sieci handlowe, branża finansowa, budowlana, motoryzacyjna, fitness i inne). Posiada również bogate doświadczenie zawodowe związane z doradztwem w obszarze prawa własności intelektualnej, ochrony dóbr osobistych, zwalczania nieuczciwej konkurencji, cyberbezpieczeństwa i usług turystycznych.

 

Jest autorem szeregu publikacji z zakresu prawa prywatności i danych osobowych oraz ochrony zabytków. Występuje jako prelegent na szkoleniach i wydarzeniach branżowych. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na kierunku inspektor ochrony danych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Współpracuje z Fundacją AI LAW TECH.  

Przed dołączeniem do FinTaxLegal był partnerem w butikowej kancelarii i równocześnie wieloletnim współpracownikiem jednej z wiodących polskich firm prawniczych.

Obsługę prowadzi w języku polskim, angielskim i niemieckim.

BB__2411-Edit.JPG
  • LinkedIn Ikona społeczna