WSPÓŁPRACOWNICY

DR KATARZYNA KNAWA

COUNSEL, DORADCA PODATKOWY, RADCA PRAWNY

Counsel, Doradca podatkowy, radca prawny, doktor nauk prawnych i wykładowca w Kolegium Ekonomii Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Ukończyła Wydział Prawa oraz Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest także absolwentką Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński oraz Catholic University of America, Columbus School of Law w Waszyngtonie. Stopień doktora nauk prawnych otrzymała na podstawie obrony pracy doktorskiej dotyczącej opodatkowania usług finansowych podatkiem od towarów i usług.

 

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w tym w podmiotach regulowanych. Zajmowała stanowisko Menadżera ds. Podatków na Europę w firmie produkcyjnej z listy Fortune 500. Następnie pracowała w jednym z największych banków na świecie, gdzie zarządzała zespołem specjalistów podatkowych zajmujących się przygotowywaniem rozliczeń podatkowych dla podmiotów z Grupy w 12 krajach. Była członkiem Zarządu Podatkowego Grupy. W ostatnim okresie zajmowała stanowisko Starszego Menadżera ds. Podatków w dziale prawno-podatkowym firmy z tzw. Wielkiej Czwórki.

 

W pracy zawodowej była zaangażowana w sprawy, w których kluczowym było pogodzenie potrzeb biznesowych i oceny ryzyka na tle niepewności, która jest cechą prawa podatkowego w dzisiejszych czasach. Wpierała klientów podczas kontroli i postępowań podatkowych. Obecnie zarządza praktyką prawa podatkowego w FinTaxLegal.

 

Jej dotychczasowe doświadczenie w Polsce jak i za granicą jako doradca podatkowy oraz wewnętrzny specjalista do spraw podatków sprawia, że doskonale rozumie, że wszelkie porady prawne lub podatkowe są tylko tak dobre jak ich późniejsze wdrożenie i konkretne decyzje podejmowane przez jej klientów – podatników

  

Obsługę prowadzi w języku polskim i angielskim.

FTL portret binzesowy (1).jpg
  • LinkedIn Ikona społeczna